zypp - en to km translation catalogue (92 entries)

en: Unknown language:
km: ភាសា​ដែល​មិន​ស្គាល់ ៖

en: Changed configuration files for %s:
km: បាន​ប្ដូរ​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាប់ %s ៖

en: rpm saved %s as %s but it was impossible to determine the difference
km: rpm បាន​រក្សាទុក %s ជា %s ប៉ុន្ដែ​វា​មិន​អាច​កំណត់​ភាព​ខុសគ្នា​បាន

en: rpm saved %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
km: rpm បាន​រក្សាទុក %s ជា %s ។
    នេះ​ជា​បន្ទាត់ ២៥ ជួរ​ដំបូង​ខុសគ្នា៖

en: rpm created %s as %s but it was impossible to determine the difference
km: rpm បាន​បង្កើត %s ជា %s ប៉ុន្តែ​វា​មិន​អាច​កំណត់​ភាព​ខុស​គ្នា

en: rpm created %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
km: rpm បាន​កំណត់ %s ជា %s ។
    នេះ​ជា​បន្ទាត់ ២៥ ជួរ​ដំបូង​ខុសគ្នា ៖​

en: %s install failed
km: ការ​ដំឡើង %s បាន​បរាជ័យ

en: rpm output:
km: លទ្ធផល rpm ៖

en: %s installed ok
km: បាន​ដំឡើង %s ដោយ​ជោគជ័យ

en: Additional rpm output:
km: លទ្ធផល rpm បន្ថែមទៀត ៖

en: %s remove failed
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​យក %s ចេញ

en: %s remove ok
km: បាន​យក %s ចេញ​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Ok
km: យល់ព្រម

en: The package is not OK for the following reasons:
km: កញ្ចប់​មិន​យល់ព្រម​នឹង​ហេតុផល​ខាងក្រោម​នេះ ៖

en: The package contains different version than expected
km: កញ្ចប់​មាន​កំណែ​ខុស​គ្នា​មិន​ដូច​ការ​រំពឹង​ទុក

en: The package file has incorrect MD5 sum
km: ឯកសារ​កញ្ចប់​មាន MD5 sum មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: The package is not signed
km: កញ្ចប់​មិន​ត្រូវ​បាន​ចុះហត្ថលេខា

en: The package has no MD5 sum
km: កញ្ចប់​មិន​មាន MD5 sum

en: The package has incorrect signature
km: កញ្ចប់​មាន​ហត្ថលេខា​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: The package archive has incorrect MD5 sum
km: ប័ណ្ណសារ​កញ្ចប់​មាន MD5 sum មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: rpm failed for unkown reason, see log file
km: rpm បាន​បរាជ័យ​ដោយមិន​ដឹង​ហេតុផល សូម​មើល​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​

en: created backup %s
km: បាន​បង្កើត​ព័ត៌មាន​បម្រុង %s

en: %s is replaced by %s
km: %s ត្រូវ​ជំនួស​ដោយ %s

en: Invalid information
km: ព័ត៌មាន​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: %s is needed by other resolvables
km: %s ត្រូវការ​ដោយ​កញ្ចប់​ដោះស្រាយ​ផ្សេងៗ

en: %s is needed by %s
km: %s ត្រូវការ​ដោយ %s

en: %s is needed by:
    %s
km: %s ត្រូវ​ការ​ដោយ ៖
    %s

en: %s conflicts with other resolvables
km: %s ប៉ះទង្គិច​ជាមួយ​កញ្ចប់ដោះស្រាយ​ផ្សេងៗ

en: %s conflicts with %s
km: %s ប៉ះ​ទង្គិច​ជាមួយ​នឹង %s

en: %s conflicts with:
    %s
km: %s ប៉ះ​ទង្គិច​ជាមួយ ៖
    %s

en: %s obsoletes other resolvables
km: %s លែង​ប្រើ​កញ្ចប់ដោះស្រាយ​ផ្សេងៗ

en: %s obsoletes %s
km: %s លែង​ប្រើ %s

en: %s obsoletes:%s
km: %s លែង​ប្រើ  ៖ %s

en: 
    These resolvables will be deleted from the system.
km: 
    កញ្ចប់ដោះស្រាយទាំងនេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ចេញ​ពី​ប្រព័ន្ធ ។

en: %s depends on other resolvables
km: %s ផ្អែក​លើកញ្ចប់ដោះស្រាយ​ផ្សេងៗ

en: %s depends on %s
km: %s ផ្អែកលើ %s

en: %s depends on:%s
km: %s ផ្អែកលើ ៖ %s

en: Child of
km: កូន​របស់

en: Cannot install %s
km: មិន​អាច​ដំឡើង %s

en: None provides %s
km: គ្មាន​កញ្ចប់​ណា​ផ្ដល់ %s

en: 
    There is no resource available which support this requirement.
km: 
    មិន​មាន​ធនធាន​ណា​ដែល​គាំទ្រ​តម្រូវការ​នេះ ។

en: Due problems which are described above/below this resolution will not solve all dependencies
km: ដោយ​សារ​តែ​មាន​បញ្ហា​ដូច​ដែល​ពិពណ៌នា​ខាងលើ/ខាងក្រោម ដំណោះស្រាយ​នេះ​មិន​អាច​ដោះស្រាយ​កញ្ចប់​ដែល​ត្រូវការ​បាន​ឡើយ

en: Cannot install %s because it is conflicting with %s
km: មិន​អាច​ដំឡើង %s ពីព្រោះ​វា​កំពុង​ប៉ះ​ទង្គិច​ជាមួយនឹង %s

en: %s is not installed and has been marked as uninstallable
km: មិន​បាន​ដំឡើង %s ឡើយ ហើយ​បាន​សម្គាល់​វា​ថា អាច​លុប​បាន

en: %s fulfil dependencies of %s but will be uninstalled
km: %s បំពេញ​កញ្ចប់​តម្រូវការរបស់ %s ប៉ុន្តែនឹង​ត្រូវ​បាន​លុប

en: No need to install %s
km: មិន​ចាំបាច់​ដំឡើង %s

en: Cannot install %s to fulfil the dependencies of %s
km: មិន​អាច​ដំឡើង %s ដើម្បី​បំពេញកញ្ចប់​តម្រូវការ​របស់ %s

en: Cannot be install %s to fulfil the dependencies of %s
km: មិន​អាច​ដំឡើង %s ដើម្បី​បំពេញ​កញ្ចប់​ដែល​ត្រូវការ​ដោយ %s

en: %s will not be uninstalled cause it is still required
km: មិន​អាច​លុប %s បាន ពីព្រោះ​នៅ​ត្រូវការ​វា​នៅ​ឡើយ

en: for requiring %s for %s when upgrading %s
km: សម្រាប់​ការទាមទារ %s ចំពោះ %s ខណៈពេល​ធ្វើ​ឲ្យ %s ទាន់​សម័យ

en: %s is missing the requirement %s
km: %s បាត់​តម្រូវការ %s

en: , Action:
km:  សកម្មភាព ៖

en: , Trigger:
km:  គន្លឹះ ៖

en: package
km: កញ្ចប់

en: selection
km: ការជ្រើស​រើស

en: pattern
km: លំនាំ

en: product
km: ផលិតផល

en: patch
km: បំណះ

en: script
km: ស្គ្រីប

en: message
km: សារ

en: system
km: ប្រព័ន្ធ

en: Resolvable
km: កញ្ចប់​ដោះស្រាយ

en: Marking this resolution attempt as invalid.
km: សម្គាល់​ការដោះស្រាយ​នេះ​ជា មិនត្រឹមត្រូវ ។

en: Marking resolvable %s as uninstallable
km: សម្គាល់​កញ្ចប់​ដោះស្រាយ %s ជា អាច​លុប​បាន

en: %s is scheduled to be installed, but this is not possible because of dependency problems.
km: %s ត្រូវ​បាន​កំណត់ពេល​ឲ្យ​ដំឡើង ប៉ុន្តែ​វា​មិន​អាច​ទៅ​រួច ដោយ​សារ​តែ​មាន​បញ្ហា​កញ្ចប់​ដែល​ត្រូវការ ។

en: Can't install %s since it is already marked as needing to be uninstalled
km: មិន​អាច​ដំឡើង %s ព្រោះ​វា​បាន​សម្គាល់ជា លុប

en: Can't install %s since it is does not apply to this system.
km: មិន​អាច​ដំឡើង %s ព្រោះ​វា​មិន​អនុវត្ត​ទៅ​ប្រព័ន្ធ​នេះ ។

en: This would invalidate %s.
km: វានេះ​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ %s គ្មាន​តម្លៃ ។

en: Establishing %s
km: កំពុង​ស្ថាបនា %s

en: Installing %s
km: កំពុង​ដំឡើង %s

en: Updating %s to %s
km: កំពុង​ធ្វើ​ឲ្យ %s ទាន់​សម័យ​ទៅ %s

en: Skipping %s: already installed
km: កំពុង​រំលង %s ៖ បាន​ដំឡើង​រួច​ហើយ

en: There are no alternative installed providers of %s
km: មិន​មាន​អ្នកផ្តល់​មួយ​ផ្សេង​ដែល​បានដំឡើងរបស់ %s

en: for %s
km: សម្រាប់ %s

en: There are no installable providers of %s
km: មិន​មាន​អ្នក​ផ្ដល់ %s ដែល​អាច​ដំឡើង​បាន

en: Upgrade to %s to avoid removing %s is not possible.
km: ធ្វើ %s ឲ្យ​ទាន់សម័យ ដើម្បី​ចៀសវាង​យក %s ចេញ មិន​អាច​ទៅរួចឡើយ ។

en: %s provides %s, but is scheduled to be uninstalled.
km: %s ផ្ដល់ %s ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ថា លុប ។

en: %s provides %s, but another version of that %s is already installed.
km: %s ផ្ដល់ %s ប៉ុន្តែ​កំណែ​មួយ​ផ្សេងរបស់ %s នោះ​ត្រូវ​បាន​ដំឡើងហើយ ។

en: %s provides %s, but it is uninstallable.  Try installing it on its own for more details.
km: %s ផ្ដល់ %s ប៉ុន្តែ​វា​អាច​លុប​បាន ។ ព្យាយាយាយាម​ដំវាឡើង​ដោយ​ផ្ទដើម្បី​ទទួលបាន​លម្អិត្ថែម ។

en: %s provides %s, but it is locked.
km: %s ផ្ដល់ %s ប៉ុន្តែ​វា​ជាប់​សោហើយ ។

en: Can't satisfy requirement %s for %s
km: មិន​អាច​បំពេញ​តាម​តម្រូវការ %s សម្រាប់ %s

en: %s is required by other to-be-installed resolvable, so it won't be unlinked.
km: %s ត្រូវការ​ដោយ​កញ្ចប់​ផ្សេងៗ ដូច្នេះ​វា​មិន​អាច​ផ្តាច់​ចេញ​ពី​គ្នាបានឡើយ ។

en: %s is required by other installed resolvable, so it won't be unlinked.
km: %s ត្រូវការ​ដោយ​កញ្ចប់​ដោះស្រាយ​ផ្សេងៗ ដូច្នេះ​វា​មិន​អាច​ផ្តាច់​ចេញ​ពីគ្នា​បាន​ឡើយ ។

en: %s is locked and cannot be uninstalled.
km: %s ជាប់សោ និង មិន​អាច​លុប​បាន​ឡើយ ។

en: A conflict over %s (%s) requires the removal of to-be-installed %s
km: ការប៉ះ​ទង្គិច​លើ %s (%s) ត្រូវការ​យក​ចេញ %s

en: Marking %s as uninstallable due to conflicts over %s
km: សម្គាល់ %s ថា អាច​លុប​បាន ដោយ​សារ​តែ​ការ​ប៉ះទង្គិចលើ %s

en: from %s
km: ពី %s

en:  Error!
km:  កំហុស!

en:  Important!
km:  សំខាន់!

en: %s depended on %s
km: %s អាស្រ័យ​លើ %s

en: %s part of %s
km: %s ជា​ផ្នែក​នៃ %s

en: Unknown country:
km: ប្រទេស​ដែល​មិន​ស្គាល់ ៖
