pam_pwcheck - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: %s contains invalid numerical value: %s.
pt: %s contém um valor numérico inválido: %s.

en: Cannot open %s for reading: %s
pt: Impossível abrir %s para leitura: %s

en: Unable to obtain entropy from %s
pt: Impossível obter entropia de %s

en: Unable to generate a salt. Check your crypt settings.
pt: Impossível gerar um salt. Verifique suas configurações de criptografia.

en: Creating %s
pt: Criando %s

en: Cannot open %s: %m
pt: Impossível abrir %s: %m

en: Cannot stat %s: %m
pt: Impossível iniciar %s: %m

en: Cannot create %s temp file: %m
pt: Impossível criar arquivo temporário %s: %m

en: Cannot set permissions of %s temp file: %m
pt: Impossível definir permissões do arquivo temporário %s: %m

en: Cannot set owner/group of %s temp file: %m
pt: Impossível definir proprietário/grupo do arquivo temporário %s: %m

en: Error while closing old opasswd file: %s
pt: Erro ao fechar arquivo de senha antigo: %s

en: Error while closing temporary opasswd file: %s
pt: Erro ao fechar arquivo de senha temporário: %s

en: Cannot create backup file of %s: %m
pt: Impossível criar arquivo de backup de %s: %m

en: Old Password:
pt: Senha Antiga:

en: New Password:
pt: Nova Senha:

en: Reenter New Password:
pt: Redigite a Nova Senha:

en: Passwords do not match.
pt: As senhas não são iguais.

en: You must choose a new password.
pt: Escolha uma nova senha.

en: Bad password: a palindrome
pt: Senha incorreta: palíndromo

en: Bad password: case changes only
pt: Senha incorreta: mudou apenas maiúsculas/minúsculas

en: Bad password: too similar
pt: Senha incorreta: muito semelhante

en: Bad password: too simple
pt: Senha incorreta: muito simples

en: Bad password: rotated
pt: Senha incorreta: invertida

en: Bad password: too short
pt: Senha incorreta: muito curta

en: Password will be truncated to %d characters.
pt: A senha será truncada para %d caracteres.

en: Bad password:
pt: Senha incorreta:

en: Password has been used already. Choose another.
pt: A senha já foi usada. Escolha outra.

en: Cannot get options
pt: Impossível obter opções

en: Dictionary path %s is invalid
pt: O caminho do dicionário %s é inválido

en: Password change aborted.
pt: Mudança de senha interrompida.

en: Password:
pt: Senha:
