pam_pwcheck - en to fi translation catalogue (28 entries)

en: %s contains invalid numerical value: %s.
fi: %s sisältää epäkelvon numeerisen arvon: %s.

en: Cannot open %s for reading: %s
fi: Ei voida avata %s luettavaksi: %s

en: Unable to obtain entropy from %s
fi: Ei voida määritellä entropiaa %s

en: Unable to generate a salt. Check your crypt settings.
fi: Suolan generoiminen ei onnistunut. Tarkista salausasetuksesi.

en: Creating %s
fi: Luodaan %s

en: Cannot open %s: %m
fi: Ei voi avata %s: %m

en: Cannot stat %s: %m
fi: Ei voi stat %s: %m

en: Cannot create %s temp file: %m
fi: Ei voida luoda %s väliaikaistiedostoa: %m

en: Error while closing old opasswd file: %s
fi: Virhe suljettaessa vanhaa opasswd-tiedostoa: %s

en: Error while closing temporary opasswd file: %s
fi: Virhe suljettaessa väliaikaista opasswd-tiedostoa:%s

en: Old Password:
fi: Vanha salasana:

en: New Password:
fi: Uusi salasana:

en: Reenter New Password:
fi: Anna uusi salasana uudestaan:

en: Passwords do not match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: You must choose a new password.
fi: Sinun täytyy valita uusi salasana.

en: Bad password: a palindrome
fi: Huono salasana: palindromi

en: Bad password: case changes only
fi: Huono salasana: vain kirjainkoon muutoksia

en: Bad password: too similar
fi: Huono salasana: liian samankaltainen

en: Bad password: too simple
fi: Huono salasana: liian yksinkertainen

en: Bad password: rotated
fi: Huono salasana: kierrätetty

en: Bad password: too short
fi: Huono salasana: liian lyhyt

en: Password will be truncated to %d characters.
fi: Salasana lyhennetään %d merkkiin.

en: Bad password:
fi: Huono salasana:

en: Password has been used already. Choose another.
fi: Salasana on jo ollut käytössä. Valitse toinen.

en: Cannot get options
fi: Ei saada valintoja

en: Dictionary path %s is invalid
fi: Sanakirjan polku %s ei kelpaa

en: Password change aborted.
fi: Salasanan vaihto keskeytettiin.

en: Password:
fi: Salasana:
