pam_pwcheck - en to da translation catalogue (26 entries)

en: %s contains invalid numerical value: %s.
da: %s indeholder ugyldig numerisk værdi: %s.

en: Cannot open %s for reading: %s
da: Kunne ikke åbne %s: %s

en: Creating %s
da: Opretter %s

en: Cannot open %s: %m
da: Kunne ikke åbne %s: %m

en: Cannot stat %s: %m
da: Kunne ikke læse information om %s: %m

en: Cannot create %s temp file: %m
da: Kunne ikke oprette %s temporær fil: %m

en: Error while closing old opasswd file: %s
da: Der opstod fejl ved lukning af gammel opasswd fil: %s

en: Error while closing temporary opasswd file: %s
da: Der opstod fejl ved lukning af temporær opasswd fil: %s

en: Old Password:
da: Gammel adgangskode:

en: New Password:
da: Ny adgangskode:

en: Reenter New Password:
da: Gentag ny adgangskode:

en: Passwords do not match.
da: Adgangskoderne stemmer ikke overens.

en: You must choose a new password.
da: Du skal vælge en ny adgangskode.

en: Bad password: a palindrome
da: Dårlig adgangskode: Det staves ens forfra og bagfra

en: Bad password: case changes only
da: Dårlig adgangskode: Kun store og små bogstaver

en: Bad password: too similar
da: Dårlig adgangskode: For ens

en: Bad password: too simple
da: Dårlig adgangskode: For simpel

en: Bad password: rotated
da: Dårlig adgangskode: Roteret

en: Bad password: too short
da: Dårlig adgangskode: For kort

en: Password will be truncated to %d characters.
da: Adgangskoden vil blive forkortet til %d tegn.

en: Bad password:
da: Dårlig adgangskode:

en: Password has been used already. Choose another.
da: Den adgangskode er allerede blevet brugt. Vælg en anden.

en: Cannot get options
da: Kunne ikke hente muligheder

en: Dictionary path %s is invalid
da: Ordbogsstien %s er ugyldig

en: Password change aborted.
da: Adgangskodeændring afbrudt.

en: Password:
da: Adgangskode:
